Як ми виживаємо серед великих технологічних володарів

У цьому новому епізоді “Стандартного часу” ми говоримо про технологічних гігантів, відсутність регулювання та про те, що Європа може з цим зробити.

Інтернет, мабуть, один з найбільших винаходів людства – він стоїть поряд з плугом, туалетом, демократією таТоматаном(людиноподібний робот, що видає помідори для бігунів, призначений для боротьби з втомою. Так, ми навіть про нього згадали!).

Не дивлячись на те, що ми маємо більше інформації та зв’язків на кінчиках наших пальців, ніж будь-яке людське покоління до нас, все це вибухнуло перед нашими очима. Оцифрування перевернуло наш світ з ніг на голову, і вірите чи ні: не все так добре.

Дигіталізація пронизує всі сфери нашого життя. Це як нова промислова революція в цифровому форматі, але так само, як і стара промислова революція, капіталізм зумів тримати нас на повідку. розслідуванняросійського втручання у вибори в США 2016 року, коли незаконна торгівля даними користувачів надала компаніям можливість впливати на політичні рішення.

Очевидно, що великі технології накопичили велику владу. І справжнє питання полягає в тому, ХТО володіє цією владою?

Гаразд, Марк Цукерберг не тримає одноосібно в своїх руках оцифрування, але він є 4-ю найбагатшою людиною на землі, співзасновником Facebook і мета-платформ, включаючи Instagram і WhatsApp. Він, безумовно, один з ключових гравців у цій грі. Інші люди, за якими ви, можливо, захочете стежити, – Тім Кук з Apple, Сатья Наделла з Microsoft, Сундар Пічаї з Alphabet та Енді Джасі з Amazon. .

Теперішнє панування великих технологій працює з бізнес-моделями, заснованими на захопленні вашої уваги, створенні залежностей і продажу ваших даних рекламодавцям.

Але ж увага – це не зовсім валюта, чи не так? Існує одна проста істина для великих технологічних компаній, коли йдеться про нашу увагу: Її ніколи не буде достатньо!

Може, цим компаніям варто піти на терапіюзамість того, щоб наймати психологів для пошуку алгоритмів створення ще глибшої прив’язаності користувачів.

Так як же регулювати владу технологічного гіганта? США вже давно не бажають ретельно регулювати цифровий бізнес. У 90-х роках така позиція мала на меті стимулювати розвиток нової галузі. Сьогодні це – катастрофічний недолік..

ЄС, однак, є прихильником регулювання і є лідером у сфері захисту прав споживачів, захисту даних і безпеки, і зараз сподівається втрутитися в сферу цифрової політики ще глибше в своєму новому циклі.

Тому цього разу ми вирушили до Брюсселя, щоб поспілкуватися з людьми, які формують цю політику – у власній студії Європейського парламенту.

Аліса Столлмаєр – засновниця та виконавча директоркаDefend Democracy. Колишній політичний радник і цифровий стратег, зараз вона працює над питаннями демократії, технологій і гострої сили, також відомих як гібридні загрози..

Крістіан Елер – німецький політик, який єдепутатом Європейського парламентуз 2004 року від Європейської народної партії. З 2022 року він очолює парламентську групу з питань майбутнього науки і технологій під назвою STOA. Він, схоже, не є стоїком у ставленні до великих технологій, і саме він запросив нас до парламенту в першу чергу..

Карен Мельхіор – данський політик і член Європейського парламенту 2019-2024 років. Вона була частиною“Оновлення Європи”, третьої за величиноюполітичної групи в Європарламенті.

Standard Time talk show S2E05: How we survive big tech overlords

 

Творча команда

Ведуча Река Кінга Папп

Даніела Унівазо письменник-редактор

Мерве Ак’єль арт-директор, Eurozine

Сильвія Пінтер продюсерка

Пріянка Гутшенрайтер, менеджерка проєктів

Юлія Собота титри та переклад

Жофія Габріелла Папп діджитал-продюсерка

 

Менеджмент

Юдіт Чікос фінанси

Река Кінга Папп головний редактор

Чілла Нагіне Кардош офісне адміністрування

 

Знімальна група

Мультимедійні студії Voxbox у Брюсселі

Фотографія Гергелі Арона Папаї

Постпродакшн

Нора Рушкай відеомонтажер

Іштван Надь провідний відеомонтажер

Мілан Голович редактор діалогів

 

Мистецтво

Віктор Марія Ліма анімація

Тематична музика Crypt-of-Insomnia

 

Проведено

Європейський парламент у Брюсселі

 

Посилання :

Translated by
Display Europe
Co-funded by the European Union
European Union

Translation is done via AI technology. The quality is limited by the used language model.

Published 14 November 2024
Original in English

Newsletter

Subscribe to know what’s worth thinking about.

Related Articles

Cover for: European elections: A coming of age?

France’s snap elections are the most spectacular sign that EU elections now matter. But whether the far right’s shift from fundamental opposition towards reform from within politicizes the EU in a positive way depends on the centre’s readiness to hold its ground.

Discussion