Чи може мистецтво нас врятувати?

У сьогоднішньому випуску Standard Time Talk show ми вирушаємо в подорож з Європейським павільйоном – мистецьким проектом та виставкою, що досліджує майбутнє Європи, її ідентичність та актуальне питання: чи можемо ми зрозуміти європейську культуру через мистецтво?

Ви можете запитати себе в цей виснажливий час, коли ми живемо поруч із конфліктами, війною та геноцидом – як може бути місце для того, щоб думати про мистецтво?

Як сказав би Пікассо: “Мистецтво – це брехня, яка дозволяє нам усвідомити правду”. Мистецтво є відображенням наших ідей і має життєво важливу роль – кидати їм виклик.

Ідея Європейського павільйонупроста: на мистецьких ярмарках окремі країни організовують виставки, що значною мірою впливає на те, що вони виставляють і як вони представляють свої культури. Але якщо ця логіка правильна, то чи не повинен “Проект Європа” мати власний павільйон?

Тепер це відбувається завдяки Європейському культурному фонду – нашому засновнику та спонсору Display Europe, а також людям, які роблять це ток-шоу можливим.

Цьогорічна тема Європейського павільйону – Ликвідні статки, в якому чотири спеціальні човни пливуть чотирма великими європейськими річками: Тежу, Вісли, Рейну та Дунаю. Чотири подорожі перетинають 11 країн, долаючи 1400 кілометрів з художниками в якості пасажирів і творців.

Човен слугує місцем проживання для візуальних та перформативних митців, письменників, архітекторів та дизайнерів, які працюють над своїми проектами поки не досягнуть кінцевого пункту призначення: триденного фестивалю в Лісабоні з 7 по 9 листопада. Всі митці зможуть представити своє мистецтво, але найголовніше: з’їсти багато Pastel de Nata! .

Але сьогоднішня розмова не тільки про випічку. Хочете вірте, хочете ні, але цей проект зачіпає набагато більші питання. Разом з ініціаторами та кураторами Європейського павільйону ми говоримо про мистецтво. Хто такий художник? Яку роль відіграє мистецтво у дусі часу? І: чи може мистецтво нас врятувати?

 

Біографії гостей:

Наомі Расселзасновниця Agora Now та головна кураторка Європейського павільйону 2024. Вона є креативною продюсеркою, кураторкою, організаторкою руху, активісткою, радницею та підприємницею, яка працювала з багатьма провідними світовими культурними інституціями та митцями у сфері перформативних мистецтв.

Титул: Наомі РасселПровідна кураторка Європейського павільйону

Віктор Вейводанародився в Празі, Чехословаччина.Там женавчався в Академії образотворчих мистецтв і закінчив студію нових медіа. Основні інтереси – екологія споживання, периферійні та забуті знання, питання цінності та імпровізації.

Титул: Віктор Вейводахудожник, експерт з нових медіа

Марія Балубджич, – белградська музикантка, яка виступає під псевдонімом Umbra. У своїх імпровізаційних композиціях вона використовує голос, клавішні та електроніку. Марія є композиторкою саундтреку до фільму “Рідкі стани”, Motility.

Творча команда

Река Кінга Папп – ведуча

Даніела Унівазо письменниця-редакторка

Мерве Ак’єль арт-директор, Eurozine

Сильвія Пінтер продюсерка

Пріянка Гутшенрайтер, менеджерка проєктів

Юлія Собота титри та переклад

Жофія Габріелла Папп діджитал-продюсерка

 

Менеджмент

Юдіт Чікос фінанси

Река Кінга Папп головний редактор

Чілла Нагіне Кардош офісне адміністрування

 

Знімальна група

Мультимедійні студії Voxbox у Брюсселі

Фотографія Гергелі Арона Папаї

Постпродакшн

Нора Рушкай відеомонтажер

Іштван Надь провідний відеомонтажер

Мілан Голович редактор діалогів

 

Мистецтво

Віктор Марія Ліма анімація

Тематична музика Crypt-of-Insomnia

 

Проведено

Бібліотека ХДС, Угорщина

 

 

Статті:

Translated by
Display Europe
Co-funded by the European Union
European Union

Translation is done via AI technology. The quality is limited by the used language model.

Published 30 October 2024
Original in English

In collaboration with

Share article

Newsletter

Subscribe to know what’s worth thinking about.

Discussion