Чи може мистецтво нас врятувати?
У сьогоднішньому випуску Standard Time Talk show ми вирушаємо в подорож з Європейським павільйоном – мистецьким проектом та виставкою, що досліджує майбутнє Європи, її ідентичність та актуальне питання: чи можемо ми зрозуміти європейську культуру через мистецтво?
Ви можете запитати себе в цей виснажливий час, коли ми живемо поруч із конфліктами, війною та геноцидом – як може бути місце для того, щоб думати про мистецтво?
Як сказав би Пікассо: “Мистецтво – це брехня, яка дозволяє нам усвідомити правду”. Мистецтво є відображенням наших ідей і має життєво важливу роль – кидати їм виклик.
Ідея Європейського павільйонупроста: на мистецьких ярмарках окремі країни організовують виставки, що значною мірою впливає на те, що вони виставляють і як вони представляють свої культури. Але якщо ця логіка правильна, то чи не повинен “Проект Європа” мати власний павільйон?
Тепер це відбувається завдяки Європейському культурному фонду – нашому засновнику та спонсору Display Europe, а також людям, які роблять це ток-шоу можливим.
Цьогорічна тема Європейського павільйону – Ликвідні статки, в якому чотири спеціальні човни пливуть чотирма великими європейськими річками: Тежу, Вісли, Рейну та Дунаю. Чотири подорожі перетинають 11 країн, долаючи 1400 кілометрів з художниками в якості пасажирів і творців.
Човен слугує місцем проживання для візуальних та перформативних митців, письменників, архітекторів та дизайнерів, які працюють над своїми проектами поки не досягнуть кінцевого пункту призначення: триденного фестивалю в Лісабоні з 7 по 9 листопада. Всі митці зможуть представити своє мистецтво, але найголовніше: з’їсти багато Pastel de Nata! .
Але сьогоднішня розмова не тільки про випічку. Хочете вірте, хочете ні, але цей проект зачіпає набагато більші питання. Разом з ініціаторами та кураторами Європейського павільйону ми говоримо про мистецтво. Хто такий художник? Яку роль відіграє мистецтво у дусі часу? І: чи може мистецтво нас врятувати?
Біографії гостей:
Наомі Расселзасновниця Agora Now та головна кураторка Європейського павільйону 2024. Вона є креативною продюсеркою, кураторкою, організаторкою руху, активісткою, радницею та підприємницею, яка працювала з багатьма провідними світовими культурними інституціями та митцями у сфері перформативних мистецтв.
Титул: Наомі РасселПровідна кураторка Європейського павільйону
Віктор Вейводанародився в Празі, Чехословаччина.Там женавчався в Академії образотворчих мистецтв і закінчив студію нових медіа. Основні інтереси – екологія споживання, периферійні та забуті знання, питання цінності та імпровізації.
Титул: Віктор Вейводахудожник, експерт з нових медіа
Марія Балубджич, – белградська музикантка, яка виступає під псевдонімом Umbra. У своїх імпровізаційних композиціях вона використовує голос, клавішні та електроніку. Марія є композиторкою саундтреку до фільму “Рідкі стани”, Motility.
Творча команда
Река Кінга Папп – ведуча
Даніела Унівазо письменниця-редакторка
Мерве Ак’єль арт-директор, Eurozine
Сильвія Пінтер продюсерка
Пріянка Гутшенрайтер, менеджерка проєктів
Юлія Собота титри та переклад
Жофія Габріелла Папп діджитал-продюсерка
Менеджмент
Юдіт Чікос фінанси
Река Кінга Папп головний редактор
Чілла Нагіне Кардош офісне адміністрування
Знімальна група
Мультимедійні студії Voxbox у Брюсселі
Фотографія Гергелі Арона Папаї
Постпродакшн
Нора Рушкай відеомонтажер
Іштван Надь провідний відеомонтажер
Мілан Голович редактор діалогів
Мистецтво
Віктор Марія Ліма анімація
Тематична музика Crypt-of-Insomnia
Проведено
Бібліотека ХДС, Угорщина
Статті:
Published 30 October 2024
Original in English
Newsletter
Subscribe to know what’s worth thinking about.